МЗТ : Антиќ не постои за нас,правдата ќе ја бараме на суд

По официјалната одлука на КФСМ за поништување на сезоната, стигна и реакција од МЗТ Скопје .

Антиќ и соработниците повеќе не постојат за МЗТ Скопје Аеродором,стои во обемното соопштение на МЗТ.

Незадоволни од одлуката ,од клубот  најавија дека правдата ќе ја бараат на суд,побараа  да им се вратат  средствата  уплатени оваа сезона кон Федерација.Актуелниот првак  и водечки   тим во сезоната што е прекината, инистираше лигата  да се доигра ,со предлог што е одбиен.

Soopstenije za ponistuvanje na sezonata

Објавено на
© 2024 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ