КФСМ: СЕЗОНАТА Е ЗАВРШЕНА БЕЗ ПРОГЛАСУВАЊЕ НА ШАМПИОН

Домашната куќа на кошарката објави дека  Управниот Одбор ја верификувал одлуката за  прекик  на   сезоната  2019/2020 без прогласување на шампион.Во соопштението на КФСМ е истакнато,,Со убедливо мнозинство УО донесе одлука за завршување на Првата лига во машка сенироска  конкуренција,да не се прогласи шампион,да нема испаѓање во понизок ранг а две екипи од Втората лига да бидат промовирани во Првата лига за наредната сезона’’.

Соопштение до јавноста

Објавено на
© 2024 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ