АБА ЗАВРШИ БЕЗ ШАМПИОН,МЗТ ОСТАНУВА ВО АБА 2 ?

АБА лигата која во месец март  беше прекината поради пандемијата на коронавирус нема да продолжи,одлука која останува  да се официјализира после денешната  видеоконференцијата. Првенството завршува без прогласување на  шампион но и без испаѓање.Останува отворено прашањето дали ќе има проширување од АБА 2 лигата каде се натпреваруваше македонскиот првак  МЗТ Скопје Аеродром. „Штрковите“ пред прекинот беа на третото место,претходно долго време на  и 2.позиција  а тоа значи дека и догодина ќе играат во АБА 2.Во најквалитетното друштво најверојатно  ќе одат двете првопласирани екипи, Борац Чачак и Сплит.

Објавено на
© 2024 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ