Триумф на тимот на САД, МВП наградата за Кузма

Со дуелот меѓу ѕвездите во подем, тимови формирани од кошаркари кои се дебитанти или ја играат втората сезона во најсилната кошаркарска лига на светот стартуваше 68-от Ол стар викенд. Соединетите...

ДАВИТКОВ ПОВИКА 14 РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ЗА МЕЧОТ СО РОМАНИЈА

Сениорската репрезентација На Македонија  следната недела   ќе го одигра последниот натпревар од  вториот круг    претквалификациите за ЕП во  2021 за поптврда на 1.место во групата Б во конкуренција на Романија...

ОДЛОЖЕН КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО КОШАРКА

Поради трагичната сообраќајна несреќа во која настрадаа 14 лица ,МКФ го одложи завршниот турнир во Купот закажан викендов во Гевгелија. Соопштение од МФК: Трагична сообраќајна несреќа синоќа ја зави Републиката...

Оклахома го победи Портланд, Вестбрук собори рекорд на Чембрлен

Оклахома го совлада Портланд, а Расел Вестбрук со десеттиот последователен трипл-дабл го собори 50 години стариот рекорд на Вилт Чембрлен, Денвер конечна успеа да стигне до триумф и да ја...

Продолжува серијата порази на Денвер на турнејата по Истокот, Водечката екипа во Западната конференција, Голден Стејт славеше против Феникс и ја зголеми предноста во однос на најголемиот конкурент. Филаделфија го...

АБА 2: ВТОР ПОРАЗ НА МЗТ ВО 2019

МЗТ  загуби  со 98-75 на гостувањето во Белград и не ја оствари  петтата победа во низ од настапите во АБА 2 лигата.Вечерва против составот на Динамик,МЗТ одигра просечно првото полувреме...

31.ПОБЕДА НА ХЈУСТОН, 44 ПОЕНИ НА ХАРДЕН

Хјустон го совлада Феникс како домаќин со 118:110 и излезе на чело на Југозападната дивизија во НБА лигата Џејмс Харден заврши со 44 поени, 8 скока, 6 асистенции и 3...

Бостон ја прекина победничката серија на Оклахома

Поради решавачкиот меч за титулата во НФЛ лигата во НБА се одиграа три натпревари. Во дербито на вечера Бостон успеа да ја совлада Оклахома, а Торонро славеше над Лос Анџелес...

Мемфис подготвен да го размени Гасол

Десетина дена пред истекот на рокот за размена на играчи, Сакраменто најави дека е заинтересиран за кошаркарот на Мемфис, Марк Гасол. Генералниот менаџер на Сакраменто, Владе Дивац е подготвен да...

Денвер со пресврт до триумф, продолжи победничката серија на Голден Стејт

Голден Стејт ја продолжи триумфалната серија во овој дел од сезоната. Денвер и покрај негативата од 25 поени на крајот успеа да забележи победа на Мемфис и да го задржи...